logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 46876365 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Úvěry od stavebních spořitelen jsou nejlevnější v historii

Úvěry od stavebních spořitelen jsou nejlevnější v historii

 

Průměrné úrokové sazby zajištěných úvěrů od stavebních spořitelen v prosinci klesly na 1,89 % a zaznamenaly tak nový rekord. Vyplývá to z čerstvých údajů České národní banky, na které dnes upozornil web Stavebky.cz.

 Údaje ČNB se bohužel týkají jenom úvěrů, které jsou takzvaně zajištěné – typicky zástavním právem k nemovitosti nebo ručitelem. Obvykle jde o úvěry nad jeden milion korun. Stavební spořitelny přitom z velké části poskytují nezajištěné úvěry v řádu statisíců korun, které statistika ČNB podrobně nesleduje.

 Úrokové sazby klasických hypoték od běžných bank jsou o osm bazických bodů vyšší – v prosinci dosahovaly v průměru 1,97 %.

 „Po loňském roce, který byl ve znamení klesajících úrokových sazeb, se letos očekává obrat směrem vzhůru. Úvěry stavebních spořitelen však v lednu spíše mírně zlevňovaly. Je pravděpodobné, že u stavebních spořitelen se zdražování úvěrů projeví až s určitým časovým odstupem poté, co vzrostou úrokové sazby úvěrů ostatních bank,“ dodává Kielar z webu Stavebky.cz.

 Zdroj: https://www.penize.cz/uvery-ze-stavebniho-sporeni/424056-uvery-od-stavebnich-sporitelen-jsou-nejlevnejsi-v-historii

 

Další články na penize.cz:

 

Tři banky ruší SMS. Kartou v e-shopu už nezaplatíte bez aplikace

 

Nováček na pražské burze může brzy přivést sourozence

 

Z restaurace byl klub. Jasné obcházení EET, potvrdil soud

 

Ošetřovné se nebude počítat jako příjem pro nárok na dávky

 

Založit menší firmu bude jednodušší


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby