logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 38867427 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Ocelové profily jsou široce využívané zejména ve stavebnictví

Ocelové profily jsou široce využívané zejména ve stavebnictví

 

Prakticky žádná větší stavba se neobejde bez kvalitní oceli, která se používá pro konstrukční a nosné díly. Ocelové profily, lidově nazývané traverzy nebo nosníky, slouží i k montáži konstrukcí nejen rodinných, ale i bytových domů, administrativních objektů, veřejných budov, průmyslových, skladových a obchodních hal. Je jich celá škála, protože se liší nejen tvarem průřezu, ale také rozměrem. Základními průřezy jsou tvary podle velkých písmen I, U, H, T a L. Další typy se liší podle délky jednotlivých ramen průřezu, například UPE, HEA.

 

 

Ocelové profily se dělí na otevřené a uzavřené

 

 

Ocelové profily, jak otevřené nebo uzavřené, jsou pro stavebnictví velmi žádané. S ocelí se dobře pracuje, je tvárná, velmi přesně lze popsat její vlastnosti, snadno se spojuje s jinými materiály, oproti tradičním stavebním prvkům má ocel při své nosnosti nízkou hmotnost. Ocelové profily umožňují zkrátit dobu výstavby, mají vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům i přírodním živlům a stavby z nich postavené mají dlouhou životnost. Uzavřené profily bývají samostatným sortimentem, lidově se nazývají jakly. Slouží také jako nosníky a často se z nich vyrábějí konstrukce do interiéru.

 

 

Mezi hutní výrobky patří také trubky, plechy a betonářská ocel

 

 

Ocelové profily patří do kategorie hutních výrobků. K nim se řadí trubky, plechy, tyčovina a betonářská ocel. Trubky se vyrábějí z ocelových polotovarů válcováním, svařováním nebo protahováním. Betonářská ocel jsou tyče se žebírkováním a také kari sítě, což jsou sítě svařené z různě silných žebírkovaných drátů. Obojí se přidává do betonu, aby se zvýšila jeho odolnost v tahu. Vzniká tak železobeton, který umožnil stavbu výškových budov a rozsáhlých vodních děl. Bez železobetonu by nebyly mrakodrapy ani vodní přehrady.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby