logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 64051168 | 2022
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Hutní materiál nás ve stavebnictví provází už od 18. století

Hutní materiál nás ve stavebnictví provází už od 18. století

 

Ocelové konstrukce, zejména při stavbě mostů, se poprvé objevily už v 18. století, ale největší rozmach zaznamenaly v 19. a 20. století. Od té doby se ocel stala součástí prakticky všech průmyslových oborů. Používá se zejména ve stavebnictví, strojírenství, chemickém, automobilovém a potravinářském průmyslu, energetice i těžbě. Hutní materiál, jak souhrnně označujeme výrobky z ocele, má široké využití. Přestože v posledních desetiletí vznikají nové materiály, zejména plasty a moderní kompozity, ocel je stále nenahraditelná.

 

 

Hutní materiál – to jsou trubky, plechy, ocelové profily a betonářská ocel

 

 

Hutní materiál rozdělujeme na trubky, plechy, ocelové profily a betonářskou ocel. Všechny produkty se vyrábějí z ocelových polotovarů v ocelárnách různými technologickými postupy, ale nejčastěji válcováním za tepla i za studena. Při tomto zpracování se částečně mění i fyzikální vlastnosti původního polotovaru, například při válcování za studena se ocel zpevňuje. Trubky se vyrábějí kromě válcování také protahováním, tažením a svařováním. Hutní materiál pro betonování, tzv. betonářská ocel, se od ostatní ocele liší výstupky na svém povrchu, tzv. žebírkováním, které má zvětšit plochu pro spojení betonu a ocele.

 

 

Plechy se uplatňují zejména v karosářském průmyslu

 

 

Hutní materiál jsou také plechy, které se uplatňují při oplášťování různých zařízení a v karosářském průmyslu. Slouží také jako konečné krytí stěn a střech u skladových a výrobních hal. V současnosti se pro stavby hal vyrábějí tzv. sendvičové panely, které se skládají z několika vrstev izolace a plechu na venkovní straně. Montáž takového opláštění je pak velmi snadná a rychlá. Dalším druhem hutního materiálu jsou ocelové profily, lidově známé jako traverzy, které se využívají jako svislé i vodorovné nosníky u nejrůznějších staveb.  

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz/


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo Peníze.cz - Největší web o osobních financích na českém internetu
logo Život dětem logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby logo Bezhladovění.cz - Magazín o hubnutí a zdravém životním stylu