logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 45743471 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Plech patří k základnímu sortimentu hutního materiálu

 Plech patří k základnímu sortimentu hutního materiálu

 

Do hutního materiálu patří také plech. Slouží nejen jako karosářský prvek v automobilovém průmyslu, ale používá se na opláštění strojů a zařízení, i k výrobě odolných střešních krytin. Plechová střecha je stále jedním z nejlepších řešení, protože odolává nepřízni počasí, vydrží léta a pokud je například ošetřena zinkem, je prakticky bezúdržbová. Pro ochranu před zatékáním dešťové vody je oplechování nenahraditelné. Můžete je vidět na atikách, u plochých střech, kde se jako krytina používají minerální asfaltové pásy, nebo na dřevěných střechách.  

 

 

Ne každý plech je vhodný pro venkovní prostředí

 

 

Ne každý plech je vhodný do exteriéru, kde je vystaven nepříznivým povětrnostním podmínkám. Černý plech se hodí pro kryty zařízení, které se poté kompletně přestříkají barvou. Do venkovního prostředí se dávají pozinkované plechy, které se však po určité době musejí natírat barvou. Ještě odolnější jsou hliníkové, případně ještě lakované nebo plechy titanzinkové. Tyto hutní výrobky se také liší tloušťkou nebo povrchovou úpravou. Plechy s výstupky se hodí jako nášlapné desky pro schodiště nebo kryty různých propustí. Běžná povrchová úprava je rýha nebo slza.  

 

 

Pro stavebnictví je důležitá také betonářská ocel

 

 

Podobně jako jiné hutní výrobky se plech vyrábí válcováním za studena nebo za tepla. Válcovací linky jsou ze dvou, tří i čtyř válců. Pokud chce výrobce plechy s přesným rozměrem, používá se válcování za studena. Plechy se zpracují nejdříve za tepla a poté jdou do studené válcovací linky. Předností tohoto zpracování je vynikající přesnost, čistota a vyšší pevnost. Nevýhodou zase nižší houževnatost. Kromě plechů je v sortimentu hutního materiálu také betonářská ocel. Používá se k výrobě železobetonu. Základem jsou ocelové tyče se žebírkováním, což jsou výstupky po obvodu tyče.

 

zdroj:https://www.pressweb.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby