logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 48686415 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Trubky jsou svařované, bezešvé, hladké nebo se závitem

Trubky jsou svařované, bezešvé, hladké nebo se závitem

 

Hutní materiál nachází široké uplatnění ve většině průmyslových oborů, například ve stavebnictví, strojírenství, chemickém a potravinářském průmyslu. Každý druh výrobku může být zpracován odlišnými způsoby a hodí se vždy pro konkrétní využití. Trubky mohou být svařované, bezešvé, hladké nebo se závitem. Vyrábějí se válcováním, tažením, protahováním, nebo vytlačováním. Způsob zpracování ovlivňuje kvalitu výrobku i jeho použití. Například svařované výrobky se uplatní ve stavebnictví jako základ konstrukcí nebo lešení, ale ne pro systémy, které pracují s vyšším tlakem.  

 

 

Trubky bezešvé hladké jsou v hydraulických a pneumatických zařízeních

 

 

Trubky bezešvé hladké jsou určeny tam, kde jsou vedeny kapaliny nebo plyny pod velkým tlakem. V českých zemích se jejich výroba datuje od roku 1890. Zpracovávají se válcováním za tepla i za studena z ušlechtilé oceli, která je odolná proti kyselinám, nízkým i vysokým teplotám. Dělí se na hladké konstrukční, závitové, přesné a kotlové. Trubky tažené za studena jsou vhodné pro hydraulické a pneumatické systémy, výrobky válcované za tepla se častěji uplatní při výrobě vstřikovacích systémů. Nevýhodou bezešvých trubek jsou vysoké náklady, ale výrobky mají vysokou kvalitu zpracování.

 

 

Hutní materiál zahrnuje i betonářskou ocel nebo ocelové profily

 

 

Trubky jsou obecně velmi odolné k nárazu, pružné a pevné, dobře se svařují. Kategorie přesných trubek nachází uplatnění v automobilovém průmyslu, kde jsou vysoké nároky na rozměrovou přesnost. Dále se využijí i v nábytkářství pro různé konstrukční a pohyblivé díly, ale také jaké díly pro tkalcovské a další textilní stroje. Součástí široké kategorie hutních výrobků je i betonářská ocel, plechy a ocelové profily. Ocel pro výrobu železobetonu je specifická tím, že její povrch je upraven výstupky, tzv. žebírkováním. Je to proto, aby se ocel pevněji spojila s betonem.

 

Zdroj:https://www.pressweb.cz

Zdroj foto:http://www.technimat.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby