logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 37558519 | 2020
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Sužuje vás kocovina? Zachrání vás pomelo!

Sužuje vás kocovina? Zachrání vás pomelo!

 

K těm nejoblíbenějším druhům tropického ovoce  patří například zázračné kaki nebo třeba granátové jablíčko či fíky. Mnozí z nás milují i pomelo, což je nejen smršť vitaminů, ale taky nám pomáhá při kocovině. Věděli jste to?

 

 

Každé takové tropické ovoce je plné zázračných látek, které nám prospívají. Tropické ovoce v sobě obsahuje například takové látky, které nám pomáhají zhubnout. Taky je v nich mnoho látek, které bojují s různými těžkými onemocněními či chorobami. Pojďme si představit pomelo.

 

 

Znáte pomelo?

 

 

Pomelo je strom, který plodí stejnojmenné plody. Na pultech českých obchodů se objevilo teprve před pár lety, ale v zahraničí je už pěkně dlouho. Většinou se pomelo dováží ze Spojených států americký, protože právě Američané jsou největšími pěstiteli tohoto plodu. Kromě toho se taky dováží ze Španělska nebo taky z Číny.

 

 

Pomelo koupíme obvykle o váze jednoho kilogramu, ale pokud byste ho kupovali v zahraničí, setkáte se i s pomelem o váze až pěti kilogramů.  Jíme jenom šťavnatou dužinu, slupku odstraňujeme.

 

 

Proč bychom pomelo měli zařadit do svého jídelníčku?

 

 

Nejen, že nám pomelo pomáhá dostat se z kocoviny, což jsme již na začátku zmínili, ale taky obsahuje velké množství nejen vody, ale i zajímavých vitaminů. Kromě toho najdeme v pomelu i látky, jako je draslík, sodík, mangan nebo železo.

 

 

Ze semen pomela se vyrábí celá řada léčiv. Dejte si však pozor na konzumaci pomela s jinými léky, protože pomelo může účinky užívaných léčiv ovlivnit. Obsahuje totiž takzvané furanokumariny, proto se vždy poraďte s vaším ošetřujícím lékařem. Pomelo je tedy stejné jako například grep, ani ten se nesmí konzumovat s mnohými léky.


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby