logo UNIFORM
ozdobná linka UNIFORM
vydavatelství inzertních periodik
navštívených stránek: 45744929 | 2021
Katalog firem Uniform - reklamní banner

Nová aplikace poradí, kam s použitými kávovými kapslemi

Nová aplikace poradí, kam s použitými kávovými kapslemi

 

Odevzdat použité hliníkové kapsle od kávy tak, aby z nich vzniklo něco nového, např. jízdní kolo či designový nožík? Ano, i to umožňuje nově odpadová aplikace „Kam s ním“. V mapě na www.KAMsNIM.cz totiž naleznete mimo jiné i místa obchodů, kam můžete přinést své použité hliníkové kapsle Nespresso k recyklaci.

 

Odevzdat použité hliníkové kapsle od kávy tak, aby z nich vzniklo něco nového, např. jízdní kolo či designový nožík? Ano, i to umožňuje nově odpadová aplikace „Kam s ním“. V mapě na www.KAMsNIM.cz totiž naleznete mimo jiné i místa obchodů, kam můžete přinést své použité hliníkové kapsle Nespresso k recyklaci.

 Jak to funguje?

 


Tahle recyklace vám moc času ani sil nezabere. Stačí jen vrátit použité kapsle do jednoho z 10 obchodů Nespresso, zapojených do recyklačního programu, které najdete prozatím v pěti městech. Že to Vaše chybí? Nevadí, použité kapsle lze zaslat i poštou v originálním recyklačním pytli Nespresso při objednávce z internetového obchodu…

 Hmatatelným důkazem, že vracení kapslí a jejich recyklace dává smysl, je druhá limitovaná edice kapesního nožíku Rybička. Ikonický hliníkový nůž vyrobený z recyklovaných kapslí Nespresso opět zhotovila firma MIKOV na základě inovovaného moderního designu z díly Olgoj Chorchoj.  Kromě ekologické stránky má však recyklační program i rozměr charitativní. Nespresso prodejem limitované edice kapesního nože Rybička podporuje Nadaci Terezy Maxové dětem. Výtěžek z prodeje ve výši 500 000 Kč poputuje na pomoc ženám s dětmi v azylových domech v rámci projektu Made by, aby mohly začít nový život.

 Jak dále pomáhá odpadová aplikace „Kam s ním“?

 


Nejen kávových kapslí zbavuje se člověk… „Český „Google na odpadky“ poradí, kde můžete legálně a v drtivé většině i bezplatně odevzdat jak vytříděný odpad z domácnosti, tak například prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elekto, baterie, světelné zdroje, velkoobjemový odpad, nebo třeba i odpady nebezpečné. A nejen to. Obsahuje i provozní doby sběrných středisek či míst zpětného odběru, včetně možnosti navigace na tato místa, kterých je v současné době v odpadové mapě přes 55 000“, říká autor projektu Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko.

 


„Do budoucna pak chceme aplikaci rozvíjet ve smyslu cirkulární ekonomiky. Ukazovat dobré příklady a navigovat uživatele, aby využívali alternativních možností jak se zbavovat nepotřebných věcí. V mapě na www.KAMsNIM.cz budou postupně přibývat další místa zpětného odběru, potravinové banky, reuse centra, opravárny, charitativní sběrny a další místa, která pomáhají najít využití, či alespoň recyklační koncovku pro věci, které by se jinak zbytečně staly odpadem“, dodává Kubásek.

 

Zdroj:http://zpravodajstvi.ecn.cz


 
tisk/poslat emailem
Články k oboru
Katalog firem Uniform - reklamní banner
 
 
 
Spolupracujeme:
logo Pressweb logo Pořadatel veletrhů: ABF, a.s. logo Cestovatelé Lucie a Michal logo Divadlo Na Fidlovačce logo Cykloknihy logo peníze
logo Život dětem logo Terinvest logo Divadlo U 22 logo GrilyKrby