Potvrzeno: Drtivou většinu Čechů biopotraviny nezklamaly

Potvrzeno: Drtivou většinu Čechů biopotraviny nezklamaly

 

Poslední výzkumy ukazují, že biopotraviny jsou pro obyvatele České republiky zárukou kvality. V průzkumu renomované poradenské společnosti KPMG 98 % dotázaných uvedlo, že nemají s biopotravinami negativní zkušenost. Ukázalo se, že biopotraviny v České republice kupují více než dvě pětiny spotřebitelů. Není divu, neboť v poslední době již není nijak patrný cenový rozdíl mezi bioprodukty a kvalitními potravinami z konvenční produkce.

Bio kvalitě věří 41 % Čechů. S biopotravinami mají dobrou zkušenost. V průzkumu KPMG odpovědělo z tisícovky dotazovaných, že biopotraviny si občas kupuje 37 % a v nákupních košících se objevují pravidelně u dalších čtyř procent spotřebitelů. Za poslední dva roky se počet těch, kdo alespoň občas kupují biopotraviny, zvýšil o 4 %. Zhruba třetina těch, co biopotraviny nekupují, je ale považuje za drahé.

„Navzdory stále opakovaným mýtům neplatí, že biopotraviny jsou luxusním zbožím. Produkty ekologického zemědělství, zejména ty z tuzemské provinience, jsou cenově srovnatelné s konvenčními potravinami, které nejsou šizeny náhražkami," říká Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Bio není otázkou ceny, ale volby

Mléčné výrobky, maso a uzeniny, zelenina a ovoce, vše v kvalitě bio se dá nakoupit za obdobnou cenu jako kvalitní výrobky konvenčního zemědělství. „Například ,bio a nebio´mléko a jogurty se v supermarketech cenou moc neliší. U masa, zeleniny a ovoce je výhodnější obrátit se na přímo na farmáře," doporučuje Kateřina Nesrstová.

Cena biojablek, biobrambor, biovajec či biomasa ze zvířat chovaných v ekologickém režimu a dle zásad welfare vás přímo na farmě mile překvapí. Navíc, vždy víte, co a od koho kupujete, a máte záruku nejvyšší kvality. Netřeba se obávat, že utrácíte za vodu či vzduch, které někteří zpracovatelé do konvenčních výrobků přidávají, aby více vydělali.

Zdroj:http://www.econnect.cz
Zdroj foto:http://www.pro-bio.cz/


 

© 2023 UNIFORM Praha s.r.o. - katalog firem - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz | PHP: VV STUDIO
| Vydavatelství inzertních periodik | Zásady zpracování osobních údajů