Medvědí krev - vychutnejte si lahodné víno pokaždé jinak

Medvědí krev - vychutnejte si lahodné víno pokaždé jinak

 

Medvědí krev je proslulé bulharské víno, které má specifickou chuť. Toto víno je možné buď milovat, nebo na něj zanevřít.

Ten, kdo odhalí tajemství chuti Bulharského vína, si ho může užít hned v několika různých podobách. Jakých a jak si Medvědí krev užívat?

Známé červené

Nejznámější je Medvědí krev v podobě červeného polosuchého vína s výrazným buketem. Svá specifika získává víno díky krajině, ze které pochází. Pěstuje se v jižním Bulharsku v Trakijské nížině a je vyráběno z klasických odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon. Víno má charakteristikou sladší chuť, voní po divokých třešních a ostružinách. Díky tomu je předurčeno k použití jako aperitiv k dobrým sýrům. Výborně se hodí také ke zvěřině a to nejen jako nápoj. Dančí maso připravené na troše tohoto vína chutná neskutečně báječně. Podtrhne také chuť grilovaných pochoutek. V zimě je vhodné víno svařit a vychutnat si super silný horký nápoj.

V růžovém hlavně pro osvěžení

Stále méně známé je v České republice růžové víno Medvědí krev, což je obrovská škoda. Toto víno je pěstováno na proslulých vinicích nedaleko města Melnik, voní po lesních jahodách a třešních a je úžasně svěží. Víno skvěle chutná samostatně a výborně doplňuje především lehké letní pokrmy jako saláty či grilované pochoutky. Využití může najít i při míchání nápojů, hodí se do těch s ovocem.

I bílé dokáže překvapit

Třetí variantou je bílé víno Medvědí krev. Vyrábí se z odrůdy Chardonnay. Bílá Medvědí krev má svěží chuť a jeho dominantní vůní je černý rybíz. Právě to ho předurčuje nejen k pití, ale i k použití v gastronomii. Omáčkám při dušení masa dodá nezaměnitelnou chuť. Hodí se také k těstovinám a sýrům.

Vína Medvědí krev dováží na český trh společnost PeMaP s.r.o., cena za jednu láhev se drží pod 70 Kč.

 

 

Zdroj.http://www.pressweb.cz
Zdroj foto:http://www.pemap.cz/


 

© 2023 UNIFORM Praha s.r.o. - katalog firem - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz | PHP: VV STUDIO
| Vydavatelství inzertních periodik | Zásady zpracování osobních údajů